wtorek, 5 sierpnia 2014

9. Demony. Pokusa - Lisa Desrochers

Przypadek sprawił, że w moje ręce dostała się książka "Demony. Pokusa". Nie wiedziałam czego mam się spodziewać więc z chęcią sięgnęłam po tę nieznaną mi wcześniej powieść.

„Miłość nie istnieje, tak naprawdę.[...] To niebezpieczne wierzyć w coś, co może cię tylko zranić. Więc ja nie wierzę." 

W książce poznajemy Frannie siedemnastoletnią uczennicę ostatniej klasy liceum Hadena pochodzącą z katolickiej rodziny. Najbliższą osobą na świecie jest dla niej jej dziadek. Dziewczyna posiada także dwie przyjaciółki choć stara się do nich nie przywiązywać, ponieważ uważa, iż nie jest warta prawdziwej przyjaźni czy miłości. Zaczyna się to zmieniać gdy poznaje dwóch przystojnych chłopaków Lucka - diabła oraz Gaba - anioła. Dlaczego oni? Ponieważ toczy się bitwa o duszę Frannie, która po śmierci może zasilić szeregi piekła albo nieba. Rozgrywa jednak zostaje rozszerzona o przyszłość dla diabła, którego może czekać śmierć lub ocalenie.

„- No więc czym jest ta osłona? Co Luc musiałby zrobić? - pyta Frannie. Gabriel odrywa wzrok od niej i rzuca mi cyniczne spojrzenie. - Musiałaby mu wyrosnąć aureola. Frannie wywraca oczami. - Bądź poważny. Obaj na nią patrzymy śmiertelnie poważnie. - Świetnie - powtarza.”

Dziewczyna i dwóch chłopaków - czyli to co w większości romansów dla nastolatek. Mimo tego ja książkę pochłonęłam za sprawą Lucyfera strasznie spodobała mi się jego postać choć w sumie niebyła jakaś nadzwyczajna - wygląd złego siedemnastolatka, który oprócz świetnego i mrocznego wyglądu ma niezły charakterek. Gabriel też miał wygląd, ale uważam, że jako postać był za sztywny choć pewnie to dla tego, iż jako anioł miał być pokazany jako postać kochająca i rozważna. Frannie natomiast do gustu nie przypadła  mi w ogóle rzucała się między chłopakami jak jakaś idiotka. Po za tym była według mnie nie zwykle irytująca.

Pomimo wszystko jestem skłonna polecić książkę komuś kto szuka czegoś o starciu sił dobra i zła. Jeżeli jednak temat was nie pociąga to nie traćcie na nią czasu, bo możecie znaleźć coś lepszego.
Ja z pewnością po tom II sięgnę, żeby zobaczyć jak potoczą się losy postacie gdyż jak wspominałam wyżej Lucyfer skradł moje serce. 

Trailery od VLCPhotoProductions8 komentarzy:

 1. Kolejna seria. Może się skuszę ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa seria ;) Tylko kiedy znaleźć czas na rozpoczynanie nowej? ;) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. A mnie trochę wynudziła ta książka, dlatego chyba odpuszczę sobie część drugą ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. To chyba pierwsza opinia, która w jakimś stopniu przekonała mnie do tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak najbardziej gustuję w takiej tematyce, więc chętnie przeczytam. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Oo, kogo my tu mamy..? :) Ładnie to tak przed koleżanką bloga ukrywać?
  Ciekawa recenzja, aczkolwiek ja sobie tę książkę odpuszczę - przejadło mi się demonów, wampirów i innych takich stworków troszkę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie trawię jakoś tej książki. Nie wiem dlaczego, a mi raczej nie odpowiadała, zanudziłam się, gdy ją czytałam.

  http://zakurzone-stronice.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Jakaś nowa seria, muszę spróbować.

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń