środa, 23 lipca 2014

7. Bądź ze mną - Jennifer Lynn

Książkę Bądź ze mną chciałam przeczytać od kiedy skończyłam tom pierwszy czyli Zaczekaj na mnie. Porównanie obu książek nie wchodzi w grę, ponieważ pomimo tego, iż bohaterów poznaliśmy w poprzednim tomie to książki są kompletnie o czymś innym.

Bądź ze mną opowiada historię Tessy siostry Cama z poprzedniej części oraz Jasa jego najlepszego przyjaciela. 

Tessa przed rokiem przeżyła swój najbardziej niesamowity pocałunek z Jasem, ale od tamtej pory chłopak się do niej nie odzywa. Później ze względu na kontuzje nogi dziewczyna musiała zrezygnować ze swojej wymarzonej szkoły The Joffrey School of Ballet i pójść na studia do collegu, w którym także uczy się chłopak. Dzięki kilku zbiegom okoliczności Jase i Tessa znów stają się przyjaciółmi. Jednak dziewczynie to nie wystarcza chce dowiedzieć się dlaczego mimo ich wzajemnego przyciągani Jase nie chce żeby miedzy nimi było coś więcej, bo jest pewna, iż obawa przed jej bratem jest tylko zasłoną dymną przed jakąś ważniejszą sprawą, która sprawia u chłopaka niechęć do związku. 
Kiedy Tess już o wszystkim wie w akademiku dochodzi do tragedii po której ona także jest w niebezpieczeństwie.

W książce jest też garść informacji o tym jak toczy się związek Avery i Cama z Zaczekaj na mnie z czego ja bardzo się cieszyłam, bo chciałam wiedzieć jak wyglądaj ich dalsze losy.

Ogólnie nie zawiodłam się jednak poprzednia część bardziej przypadła mi do gustu. Tutaj brakowało mi szczypty niepewności choć niektóre zdarzenia i informacje mnie zaskakiwały.

Jeśli macie ochotę na serię J. Lynn zacznijcie czytać od tomu pierwszego, ponieważ tutaj zostały zawarte najważniejsze wiadomości i jeśli przeczytacie najpierw tę książkę ominą was najlepsze rzeczy z Zaczekaj na mnie. Taka moja mała rada ;)

6 komentarzy:

 1. O widzisz, a wczoraj jak byłam w księgarni, to akurat przeglądałam tę książkę, ale jakoś szczególnie mnie nie zainteresowała, więc ją odłożyłam. Nie czytałam też pierwszej części, więc pewnie jeśli się brać za czytanie, to lepiej zacząć od początku serii. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj, mam ochotę na tę serię - mam :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Kolejna ciekawa seria - tylko skąd ja wezmę tyle wolnego czasu...

  OdpowiedzUsuń
 4. Niedawno miałam okazję czytać '' Zaczekaj na mnie'' i bardzo mi się podobało, dlatego chętnie sięgnę po powyższą pozycję, ale jak tylko skończę ''Buntownika'', który nawiasem mówiąc jest fenomenalny, dlatego gorąco ci polecam!

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja ciągle nie mogę się przekonać do gatunku, chociaż bardzo kusisz ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Raczej nie dla mnie ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń